skip navigation
Zoom Product 1
  • Zoom Product 1
  • Zoom Product 2
  • Zoom Product 3
  • Zoom Product 4
  • Zoom Product 5
  • Zoom Product 6

Pyłek pszczeli (pyłek kwiatowy)

Cena:
20.00/szt
Ilość:
Łącznie:
20.00

Pyłek pszczeli cena za szklany słoik o pojemności 300 ml lub 800ml
Waga samego pyłku kwiatowego (netto) 200g +-3% lub 500g+-3%

Co to jest kwiatowy pyłek pszczeli?

Pyłek kwiatowy jest męskim nasieniem kwiatów. Jest on potrzebny do zapłodnienia rośliny. Ponieważ każda odmiana kwiatów wytwarza pyłek, jest on w naturze bardzo często łatwy do znalezienia .

Pyłek pszczeli – właściwości.

Pyłek pszczeli jest pokarmem dla młodej pszczoły i zawiera około 40% białka. Bez wątpienia jest on uważany za jeden z najpełniej odżywczych pokarmów natury, a tak łatwym do pozyskania. Ponieważ zawiera prawie wszystkie składniki odżywcze wymagane przez człowieka. Około połowa jego białka ma postać wolnych aminokwasów, które są gotowe do bezpośredniego przyswojenia przez organizm. Takie wysoce przyswajalne białko może w znacznym stopniu zaspokoić zapotrzebowanie na białko.

Pyłek pszczeli – zastosowanie.

Jednym z najbardziej interesujących faktów dotyczących pyłku pszczelego jest to, że nie można go syntetyzować (sztucznie wytwarzać) w laboratorium. Kiedy naukowcy karmili pszczoły pyłkiem stworzonym przez siebie, pszczoły padały, mimo że wszystkie znane składniki były obecne w wyprodukowanym w laboratorium pokarmie.  Wiele tysięcy chemicznych analiz pyłku pszczół zostało wykonanych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, ale nadal istnieją pewne elementy obecne w pyłku pszczelim, których nauka nie może zidentyfikować. Te niedające się zidentyfikować elementy mogą być powodem, dla którego pyłek pszczeli tak spektakularnie działa na zdrowie człowieka.

Pszczoły miodne wykonują podwójną pracę. Są zaprogramowane do zbierania pyłku i przenoszenia go do ula jako pokarmu dla kolonii. Jednak, co ważniejsze dla ludzi, są one również odpowiedzialne za zapylanie ponad 80% roślin zielonych. Po dotarciu do następnego kwiatu, część żywego złotego pyłu pszczoły przenoszą na ten kwiat i zapylanie jest zakończone.

Jak prawidłowo spożywać pyłek kwiatowy?

Pyłek pszczeli może być spożywany samodzielnie, dodawany do jogurtów lub innych (zawierających wodę) pokarmów. Aby uzyskać korzyści płynące z pyłku pszczelego wraz z uzdrawiającymi mocami miodu naturalnego, możesz spożywać oba te składniki razem zmieszane ze sobą.

Pyłek pszczeli i miód ma również inne korzyści zdrowotne, w tym dla zdrowia jelit i układu odpornościowego.

Czy pyłek pszczeli może się przeterminować?

Ziarenko pyłku pszczelego ma niezwykle twardą  powłokę.  Dzięki temu jest bardzo wytrzymałe na różne warunki panujące na zewnątrz.

Przy odpowiednim przechowywaniu pyłek zachowuje swoje właściwości przez kilka lat.  Przez właściwe przechowywanie rozumiem suche chłodne miejsce, czyli  szklany słoik z zakrętką przechowywany w lodówce.

Jak zbiera się pyłek kwiatowy?

Zbieranie pyłku kwiatowego jest bardzo ciężką i mozolną pracą. Gdy pszczoła miodna dotrze do kwiatu, zbiera pyłek, nawilżając go odrobiną miodu, który przyniosła ze sobą. Gdy „koszyczki” pszczoły są zapełnione mikroskopijnym, złotym pyłkiem zostaje on ubity w „złote ziarno”, czyli granulę widziane gołym okiem.

Jedna łyżeczka pyłku jest zbierana przez jedną pszczołę w czasie około 30 dni. Podobnie Jedna granulka pyłku pszczelego zawiera ponad dwa miliony ziaren pyłku kwiatowego, a jedna łyżeczka zawiera ponad 2,5 miliarda ziaren pyłku kwiatowego.

Pyłek kwiatowy  kupiony w sklepie należy przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, najlepiej w lodówce.

Kupujesz w naszym sklepie czysty pyłek pszczeli. Sklep internetowy z naturalnym pyłkiem kwiatowym. Cena za najwyższą jakość. 

Pyłek pszczeli cena za szklany słoik o pojemności 300 ml lub 800ml
Waga samego pyłku kwiatowego (netto) 200g +-3% lub 500g+-3%

Informacje dodatkowe

Pojemność 300ml i 900ml
Wymiary 12 × 6 × 6 cm i 18 x 10 x 10 cm
Waga

0,2 kg, 0,5 kg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.