skip navigation
Zoom Product 1
 • Zoom Product 1
 • Zoom Product 2
 • Zoom Product 3

Pierzga pszczela 100g

Cena:
35.00/szt
Ilość:
Łącznie:
35.00

Co to jest pierzga pszczela

Pierzga to pyłek pszczeli zbierany przez pszczoły, zmieszany z nektarem i ubity w komórkach plastra z wosku, gdzie ulega lekkiej fermentacji tworząc pierzgę.

Pierzga pszczela jest zwana również „pszczelim chlebem”. Dzięki przetworzeniu pyłku przez pszczoły w pierzgę staje się on znacznie łatwiejszy do przyswojenia przez organizm człowieka. Pyłek pszczeli składa się z mikroskopijnych kuleczek (zarodników), które są pokryte niezwykle wytrzymałą powłoką. Jest ona na tyle trwała, że nawet nasze kwasy żołądkowe słabo radzą sobie z nią i przez to część spożytego pyłku wydalamy nie wykorzystując w pełni jego zasobów.

Pszczoły przetwarzając pyłek w pierzgę pozbywają się twardej otoczki dodatkowo wzbogacając go. W efekcie cała pierzga jest łatwo przyswajalna.

Jest to naturalny suplement odżywczy bogaty w fitohormony, flawonoidy, aminokwasy, minerały i inne aktywne związki biologiczne, o biodostępności co najmniej trzy razy większej niż zwykły pyłek pszczeli.

Pierzga cena za jakość

Cena pierzgi pszczelej wynika z złożoności procesu jej powstawania i konieczności zniszczenia plastra wosku przy jej pozyskiwaniu.

Jeżeli zabierzemy pszczołom zbyt dużo przed zimą, to pszczoły nie przetrwają do wiosny, a w najlepszym przypadku ich wiosenny rozwój będzie znacznie opóźniony.

Pierzga skład, witaminy:

 1. Naturalne aminokwasy (10~15%)
 2. Wiele różnych witamin (A, B1, B2, B3, B6, B12, C, PP, D, E, K i H)
 3. Biotynę
 4. Kwas foliowy
 5. Rutynę
 6. Minerały:
  1. Wapń
  2. Żelazo
  3. Potas
  4. Fosfor
  5. Sód
  6. Kobaltu
  7. Fosforu
  8. Selen

Skład procentowy pierzgi:

 1. 30~60% węglowodanów
 2. 20~40% białka
 3. 3% minerałów i witamin
 4. 3% kwasów tłuszczowych
 5. 5% różnych innych składników

Pierzga pszczela właściwości i zastosowanie

 1. Wzmacnia układ odpornościowy
 2. Stymuluje zdrową regenerację tkanek
 3. Ułatwia leczenie chorób zapalnych
 4. Reguluje funkcje jelitowe
 5. Spowalnia proces starzenia się
 6. Kontroluje poziom cholesterolu we krwi
 7. Posiada właściwości detoksykacyjne o działaniu radioochronnym
 8. Zwiększa aktywność mózgu
 9. Zwiększa męską potencję
 10. Leczy niepłodność
 11. Przywraca ilość witamin i składników mineralnych w organizmie
 12. Przyspiesza powrót do zdrowia po urazach i poważnych dolegliwościach
 13. Wzmacnia centralny układ nerwowy
 14. Zmniejsza objawy alergii
 15. Wzmacnia kości, poprawia wzrok, odbudowuje skórę
 16. Normalizuje ciśnienie tętnicze i dlatego jest odpowiedni do zapobiegania nadciśnieniu i hipotonii
 17. Wysoka zawartość potasu wpływa na układ sercowo-naczyniowy, dlatego pierzga jest z powodzeniem stosowany w zapobieganiu miażdżycy, zawałom serca i udarom mózgu.

Pierzga pszczela dawkowanie i stosowanie:

Zaleca się przyjmować 10-15g, dziennie dla profilaktyki i wzmocnienia organizmu (ok. 1/2 łyżeczki dziennie, ok. 1/6 łyżeczki dziennie dla dziecka). Przy leczeniu chorób zaleca się przyjmować 20-30g. pierzgi dziennie. Zaleca się przyjmowanie na pusty żołądek i przed snem poprzez powolne ssanie i nie przyjmowanie po nim napojów.

Pierzga jest zalecana dla osób z anemią, zapaleniem wątroby, cukrzycą, osteoporozą i stwardnieniem zanikowym. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób z problemami z ogólnym osłabieniem zdrowia oraz z objawami zaburzeń trawiennych.

Pierzga jest jednym z najstarszych znanych suplementów diety na świecie. Wcześni Egipcjanie i starożytni Chińczycy wierzyli, że jest to środek odmładzający. Czasami nazywano go "Fontanną Młodości" i "Ambrozją Bogów".

Przechowywanie pierzgi:

Pierzgę najlepiej przechowywać w lodówce.

P.S.
Prowadzę pasiekę już wiele lat i wiedziałem, że pierzga to bardzo zdrowy produkt. Ale przeczytanie wyników badań laboratoryjnych „otworzyło mi oczy” na wręcz niesamowity jej skład.
Mówi się, że najlepiej inwestować w zdrowie i dzieci. W zdrowie, bo wówczas mamy możliwość osiągnąć wszystko inne, a w dzieci, bo to ubezpieczenie w razie braku zdrowia.
Pierzga to moja codzienna inwestycja w zdrowie!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.