skip navigation
Zoom Product 1
  • Zoom Product 1
  • Zoom Product 2

Miód Gryczany 1,25 kg/900 ml

Cena:
50.00/szt
Ilość:
Łącznie:
50.00
Ładowanie informacji o wysyłce...

Miód gryczany

Jednym z przykładów jest miód gryczany, który jest prawie czarny, o intensywnym smaku z nutami słodu i korzennymi aromatami. Ponadto miód gryczany jest tak samo korzystny jak popularny i bardzo drogi miód Manuka, co potwierdzają dowody naukowe. Naukowcy wykazali, że miód gryczany nie tylko zawiera więcej przeciwutleniaczy niż inne miody, ale ma również silne właściwości bakteriobójcze. Jego smak i zalety pochodzą z nektaru, z którego pszczoły go wytwarzają - nektaru z kwiatów gryki, starożytnego zboża uprawianego przez rolników w celu wzbogacenia gleby. Jej delikatne białe kwiaty zawierają bardzo dużo pachnącego nektaru. Nektar występuje obficie, ale szybko wysycha dlatego pszczoły zwykle mogą go zbierać wyłącznie w godzinach porannych.

Miód gryczany to bardzo pożywny miód wytwarzany przez pszczoły, które zbierają nektar z kwiatów gryki. Gryka ma malutkie kwiaty, co oznacza, że pszczoły, które wytwarzają miód gryczany, muszą bardzo ciężko pracować, aby zebrać wystarczającą ilość nektaru.

Gryka jest często używana jako substytut mąki, ale w przeciwieństwie do pszenicy, gryka nie jest trawą.

Miód gryczany - właściwości lecznicze.

Miód gryczany nie jest tak słodki jak miód tradycyjny. Ma on wyższą zawartość niektórych przeciwutleniaczy, dzięki temu jest lepszy niż inne, słodsze rodzaje miodu. Gryka jest bogata w witaminy i jest uważana za bardzo zdrowe jedzenie, więc miód z gryki jest również bardzo zdrowy.

Miód gryczany może mieć kolor od ciemnofioletowego do czarnego. Wygląda on jak przeciętny, bursztynowy miód z lekkim czerwonawym odcieniem. Kwiaty gryczane mają często ciemną barwę, co prowadzi do bogatego koloru miodu gryczanego.

Z reguły miody ciemniejsze mają wyższą zawartość związków przeciwutleniających niż miody jaśniejsze.

Ze względu na tę cechę, miody ciemniejsze mają również większą średnią zawartość składników mineralnych w porównaniu z miodami jaśniejszymi. Roślina gryki jest doskonałym źródłem miodu, niekiedy uprawiana przez pszczelarzy specjalnie do produkcji miodu. Kwiaty są bogate w nektar, a kwitnienie może trwać do jesieni.

Miód gryczany - na co pomaga?

Podstawową zaletą miodu gryczanego jest to, że wspomaga gojenie organizmu, wspomaga funkcje odpornościowe i wzmacnia działanie antyoksydantów. Jest również świetny do łagodzenia bólu gardła i kaszlu. Niektórzy ludzie używają go do pielęgnacji skóry.

Wiele badań wykazało korzyści płynące z miodu. W szczególności miód gryczany ma wiele zalet zdrowotnych.

Wzmacniające działanie przeciwutleniaczy.

Jedno z badań wykazało, że picie miodu gryczanego w mieszaninie z czarną herbatą znacząco zwiększyło poziom antyoksydantów w organizmie. W innym badaniu miód gryczany uzyskał bardzo wysoki status antyoksydacyjny w rankingu miodów dostępnych na rynku.

Pielęgnacja ran.

Stwierdzono, że stosowanie miodu na rany jest korzystne, ponieważ miód faktycznie odprowadza wilgoć z ran i pomaga wyeliminować bakterie. Ponieważ ma dużo cukru i niskie pH, miód może również zapobiegać rozwojowi bakterii i innych mikroorganizmów w ranie.

Pielęgnacja skóry.

Ogólnie rzecz biorąc, miód pomaga chronić Twoją skórę i zachować jej gładkość i elastyczność. Poszukaj produktów do pielęgnacji skóry na bazie miodu lub stwórz swój własny preparat nawilżający, mieszając olej kokosowy i miód w swoim mikserze, aż będzie on wyglądał jak bita śmietana.

Zatrzymanie mutacji DNA.

Niektóre rodzaje miodu pomogły nawet odwrócić niektóre z mutacji DNA, które powodują choroby i nowotwory.

Zmniejszenie poziomu cholesterolu.

Stwierdzono, że miód gryczany pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, co pozytywnie wpływa na nasze serca.

Kojący kaszel.

Wykorzystanie miodu gryczanego jako środka na kaszel w nocy u dzieci z powodu infekcji dróg oddechowych, takich jak przeziębienia.

 

Miód gryczany - Jak stosować?

Jako ogólny suplement zdrowotny możesz przyjmować miód surowy za pomocą łyżki stołowej lub mieszać go z ulubionym jedzeniem lub napojem. Miód gryczany jest również doskonałym, całkowicie naturalnym słodzikiem do każdego z waszych posiłków lub deserów. Można go mieszać z płatkami owsianymi, naleśnikami, goframi, koktajlami lub wypiekami – możliwości są nieograniczone.

Na ból gardła i przeziębienia można połknąć miód samemu lub zmieszać go z ciepłą herbatą ziołową. Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych poleca dzieciom na przeziębienie jedną dawkę miodu w następujących ilościach:

  • dzieci w wieku od 2 do 5 lat: 2,5 mL
  • dzieci w wieku od 6 do 11 lat: 5 mL
  • starsze dzieci w wieku od 12 do 18 lat: 10 mL

 

Dodatkowe informacje o miodzie gryczanym.

Należy pamiętać, że miód gryczany, jak każdy miód, nie powinien być podawany niemowlętom poniżej 1 roku życia. Miód zawiera pewne bakterie, które mogą być szkodliwe dla niemowląt.

Miód naturalny najlepiej przechowywać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.

Uważam, że miód powinien być niepasteryzowany i w 100% naturalny. Dlatego sprzedaję całkowicie naturalny, niepasteryzowany, surowy miód.

Proszę pamiętać, że miód surowy krystalizuje się i jest to naturalny proces, który zachodzi głównie dzięki naturalnej glukozie zawartej w miodzie surowym.

Zdjęcie produktu jest reprezentatywne dla tego produktu. Kolor i faktura miodu może się różnić w zależności od pory roku i stopnia krystalizacji.

 

W naszym sklepie kupisz czysty naturalny miód gryczany. Sklep internetowy z miodem gryczanym.

Miód gryczany cena za szklany słoik o pojemności 900 ml

Waga samego miodu gryczanego (netto) 1,2 kg +-3% 

Dodatkowe informacje o miodzie gryczanym

Pojemność

900 ml

Wymiary

21 x 12 x 12 cm

Waga netto

1,2 kg

Warunki sprzedaży

Sprzedaż prowadzona na zasadach RHD (Rolniczego Handlu Detalicznego).
Co oznacza że nie otrzymasz faktury ani paragonu do zakupionego produktu.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.