Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Miód Lipowy 1,2 kg/900 ml
Miód Lipowy uzyskiwany jest z kwiatów lipy. Jest to pierwszorzędny miód, którym cieszymy się od tysięcy lat. W pobliżu gaju lipowego lub na ulicy obsadzonych lipami otacza nas ambrozjalny aromat malutkich żółto-białych kwiatów i przyciąga pszczoły z kilometrów dookoła.
Nektar z kwiatów lipy płynie późną wiosną do wczesnego lata, a najsilniej w ciepłych, wilgotnych warunkach pogodowych. Podczas mocnego nektarowania można go zobaczyć lśniącego na kwiatach jak poranna rosa.
Miód lipowy - właściwości
Właściwości terapeutyczne miodu lipowego (ludowe środki lecznicze):
Miód lipowy, stosowany jest przede wszystkim w leczeniu przeziębień i gorączek, jako środek moczopędny, a także jako środek wzmacniający i wspomagający serce. Jest szeroko stosowany w leczeniu bólu gardła, nieżytu nosa i zapalenia krtani. Miód lipowy zmieszany z cytryną stosowany jest do przezwyciężania nadchodzących przeziębień, a wraz z herbatą łagodzi stany zapalne przewodu pokarmowego. Stosuje się go zewnętrznie, aby pomóc w leczeniu ropiejących odleżyn na skórze, wyprysków i oparzeń.
Właściwości lecznicze miodu lipowego charakteryzują się szerokim zakresem działania. Najczęściej stosuje się go, jako skuteczny środek na przeziębienia, ponieważ ten miód jest doskonałym środkiem przeciwgorączkowym. Ma również silne działanie napotne i przeciwzapalne.
Miód lipowy jest niezastąpiony w przypadku chorób dróg oddechowych, jego właściwości pozwalają szybko i łatwo leczyć zapalenie krtani, tchawicy i astmę oskrzelową. Przyczynia się również do rozwoju plwociny, dlatego stosuje się go w leczeniu anginy i podrażnienia gardła.
Miód lipowy - właściwości użyteczne
Właściwości te są wykorzystywane również w walce z chorobami, które wpływają na układ pokarmowy. Miód lipowy pomaga usunąć różne procesy zapalne, poprawić stan wątroby, pęcherzyka żółciowego i nerek. Miód lipowy charakteryzuje się również łagodnym działaniem przeczyszczającym, dzięki czemu może być stosowany przy problemach z wypróżnianiem. Nadaje się również do stosowania zewnętrznego, jeżeli u danej osoby występują zmiany skórne, oparzenia, egzemy lub ropne rany. Ponadto miód z nektaru lipy jest uważany za popularny środek w leczeniu odry, świnki i skurczów, które powstają u dzieci.
Lekarze zalecają spożywanie miodu lipowego osobom, które cierpią na choroby układu nerwowego. Zaletą miodu lipowego jest to, że łagodzi napięcie i stres, a także leczy bezsenność.
Miód lipowy - zapach, smak i kolor.
Intensywność zapachu i smaku miodu lipowego jest silniejsza niż wskazywałaby na to barwa. Zasada, im ciemniejszy miód tym bardziej intensywny sprawdza się w przypadku miodu lipowego. Kiedy jest bardzo świeży, ma zielonkawy kolor, ale po pewnym czasie staje się przejrzystszy do bursztynowego z żółtym odcieniem. Aromat opisywany jest, jako zdrewniały, apteczny i świeży, opisywany również, jako miętowy, balsamiczny, mentolowy i kamfora. Ma niską kwasowość, średnio słodką i czasami lekką goryczkę. Ma trwały posmak i jest lekko ściągający. Szybkość krystalizacji jest średnia lub szybka z drobnymi lub średnimi kryształami.
Dobrze pasuje do herbat cytrynowych lub ziołowych.
Jeśli porównacie ten miód do smaku z różnymi produktami miodowymi, to nie sposób nie zauważyć jego słodyczy! Zawiera on 40% fruktozy i 36% glukozy. Jeśli miód lipowy przechowujesz dłużej niż 3 miesiące, krystalizuje się, zamieniając się w stałą gruboziarnistą masę o białym kolorze.
Miód lipowy zawiera użyteczne substancje takie jak:
- Diastaza;
- Katalaza;
- Peroksydaza;
- Witaminy K i E;
- Lipaza;
- Inwertaza;
- Karoten;
- Witaminy z grupy B;
Oraz dużo pożytecznych mikroelementów i substancji czynnych biologicznie.
Przeciwwskazania do stosowania miodu lipowego
Należy pamiętać, że miód lipowy, jak każdy miód, nie powinien być podawany niemowlętom poniżej 1 roku życia. Miód zawiera pewne bakterie, które mogą być szkodliwe dla niemowląt.
Miód lipowy jest niesamowicie użyteczny, ale nie dla wszystkich. Uważajcie na jego użycie, jeśli macie cukrzycę lub alergiczną diatezę. Poza tym, lipa zawiera żeńskie hormony, dlatego jest zdecydowanie bardziej polecany kobietom.
Dodatkowe informacje o miodzie lipowym.
Miód naturalny najlepiej przechowywać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.
Proszę pamiętać, że miód surowy krystalizuje się i jest to naturalny proces, który zachodzi głównie dzięki naturalnej glukozie zawartej w miodzie surowym.
Zdjęcie produktu jest reprezentatywne dla tego produktu. Kolor i faktura miodu może się różnić w zależności od pory roku i stopnia krystalizacji.
Miód lipowy cena za szklany słoik o pojemności 900 ml
Waga samego miodu lipowego (netto) 1,2 kg +-3%
Dodatkowe informacje o miodzie lipowym
Pojemność |
900 ml |
Wymiary |
21 x 12 x 12 cm |
Waga netto |
1,2 kg |
Warunki sprzedaży |
Sprzedaż prowadzona na zasadach RHD (Rolniczego Handlu Detalicznego). Co oznacza że nie otrzymasz faktury ani paragonu do zakupionego produktu. |