Miód wielokwiatowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów miodu. Jest to wspaniałe połączenie wielu roślin, takich jak: Wierzba, klon, mniszek lekarski, rzepak, jabłoń, wiśnia, morela, akacja, facelia, gryka lub kwiaty łąkowe, które wytwarzają nektar od kwietnia do końca czerwca.
Kolor i smak miodu mogą się różnić, ponieważ zależą od mieszanki kwiatów, z których jest wytwarzany. Miód z wczesnych kwiatów ma jasną barwę, ale zazwyczaj piękny żółto-złoty kolor i niezwykłą głębię łagodnego smaku, który jest wynikiem zbierania nektaru przez pszczoły przez dwa miesiące. Miód wielokwiatowy jest doskonałym dodatkiem do porannej owsianki, wypieków lub wody z cytryną. Ze względu na swoje właściwości prozdrowotne jest zalecany do stosowania w alergicznych schorzeniach dróg oddechowych, ponieważ przynosi dużą ulgę. Ponadto wspomaga pracę serca i naczyń krwionośnych. Jest również doskonały do regeneracji fizycznej i psychicznej, wzmocnienia naturalnej odporności i prawidłowego metabolizmu. Miód wielokwiatowy z Polski to doskonały pomysł na prezent dla każdego. Miód jest zbierany i pakowany w tradycyjny sposób, aby zachować jego naturalne właściwości.
Miód wielokwiatowy ma barwę od bursztynowej do brązowej, ale zależy to od rodzaju kwiatów z jakich został zebrany nektar, dlatego może być bardzo jasny lub bardzo ciemny.
Miód wielokwiatowy jest zbierany przez pszczoły przez cały rok, od wiosny do jesieni.
Miód wielokwiatowy ma aromat o doskonałych nutach kwiatowych, który w smaku wywołuje słodkie wrażenia z lekką nutą kwaśną lub słoną. Zarówno smak, jak i aromat miodu zależą od jego pochodzenia.
Miód z tysiąca kwiatów ma niewielką skłonność do krystalizacji, ale zależy to od jego kwiatowego pochodzenia.
Miód wielokwiatowy ma właściwości przeciwzapalne i dobrze wpływa na trawienie. W ciemnym kolorze zawiera więcej minerałów, dzięki czemu jest doskonałym suplementem diety zapobiegającym anemii i wspomagającym trawienie.
Miód wielokwiatowy polecamy do łączenia z owocami, np. bananami, oraz do wyrobu lodów.
Surowy miód z tysiąca kwiatów z PszczelejPasieki rozlewany jest do szklanych słoików, których powierzchnia może przybierać białe zabarwienie w trakcie krystalizacji. Aby uzyskać płynną konsystencję, należy umieścić go w kąpieli wodnej do momentu uzyskania całkowicie płynnej konsystencji. Podczas dekrystalizacji nie należy przekraczać 42 stopnie C.
Miód jest zwykle preferowany do spożycia w ciągu trzech lat, ale jeśli jest dobrze przechowywany, może nadawać się do spożycia nawet przez kilkadziesiąt lat.
Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 1 roku życia.
Miód należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Ze względu na czystość miodu, może on ulec krystalizacji.